Breaking News :

nothing found
02-02-2023

Osmani: Kërkova publikisht të shkoj në selinë e VMRO-DPMNE-së, ja pse?

Advertisement

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, deklaroi në edicionin e debatit “Click Plus” në TV21 se ai kishte kërkuar publikisht të shkonte në selinë e opozitës VMRO-DPMNE në mënyrë që të paraqiste negociatat me Bullgarinë, përcjell nmk-post.com

“Unë jam duke u përpjekur të jem një urë lidhëse midis opozitës dhe qeverisë. Unë dua që ne të jemi së bashku në këtë proces. Ata më ftuan në një debat publik në Parlament. Thashë që kjo çështje nuk është temë për të cilën duhet të debatohet para kamerave. “Ky është një proces i gjallë, audienca jonë nuk është partia e vetme këtu,” tha Osmani.

 

Advertisement

Read Previous

Abazoviqi shkarkon drejtorin e Policisë së Malit të Zi

Read Next

Osmani: Zaev po rrezikon karrierën e tij politike për të çuar Maqedoninë në BE (VIDEO)