Breaking News :

nothing found
09-06-2023

OBSH e shqetësuar për përhapjen e mutacioneve të virusit në botë

Advertisement
Trupi i Kombeve të Bashkuara gjithashtu vuri në dukje shqetësimin për një variant të ri të koronavirusit të tretë të ri i gjetur në Japoni mund të ndikojë në përgjigjen imune dhe kërkon hetim të mëtejshëm.

GJENEVË – Mutacioni i koronavirusit i parë i gjetur në Britani tani është përhapur në 50 territore, sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, ndërsa një lloj i ngjashëm i identifikuar nga Afrika e Jugut është gjetur në 20 rajone, sipas The Guardian.

Trupi i Kombeve të Bashkuara gjithashtu vuri në dukje shqetësimin për një variant të ri të koronavirusit të tretë të ri i gjetur në Japoni mund të ndikojë në përgjigjen imune dhe kërkon hetim të mëtejshëm.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Sa më shumë përhapet virusi Sars-CoV-2, aq më shumë mundësi ka për të ndryshuar. Nivelet e larta të transmetimit do të thotë që ne duhet të presim që të shfaqen më shumë variante, ” – tha OBSH.(d.a/dosja.al)

Advertisement

Read Previous

Afati për shfrytëzimin e mbështetjes financiare prej 6.000 denarëve shtyhet deri më 31 mars

Read Next

Filipçe: “Ivermectin” është efikas dhe mund ta merni vetëm me udhëzim të mjekut