Nga bora në temperatura pranverore . Ja si do të jeteë kopha këtë javë

Estimated read time 1 min read

MAQEDONI Kjo fundjavë do të jetë e ngrohtë, temperatura deri në 16 gradën
“Nën ndikimin e anticiklonit “Zeus”, në Maqedoni vazhdon periudha e motit stabil, të thatë dhe gjithnjë e më me diell. Herë pas here do të fryjë erë nga drejtimi i veriut, sidomos përgjatë Povardarietos dhe në rajonet lindore”, njofton sinoptikani Sllavo Poposki dhe shton
Temperaturat do të kenë tendencë ngritjeje çdo ditë e më të larta edhe ato të mëngjesit, ndonëse në shumë vende do të mbeten negative, por jo shumë ftohtë.
Temperaturat maksimale ditore të ajrit, nga ana tjetër, sidomos gjatë fundjavës, do të kenë tendencë rritjeje më të ndjeshme dhe do të jenë mbi mesataren. Ato do të rriten sidomos nga e diela në intervalin nga 7 deri në 16 gradë.
Në Shkup dhe rrethinë do të kemi mot të ngjashëm, siç paralajmëruam ditët e kaluara.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

You May Also Like