Breaking News :

nothing found
16-08-2022

Nesër mbahet seanca e radhës për Thaçin, Veselin, Selimin e Krasniqin

Advertisement

Gjykata Speciale ka bërë të ditur se seanca e ardhshme ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit, do të mbahet më 16 në ora 11:00. Dhomat e Specializuara kishin bërë të ditur më herët se konferenca për ecurinë e çështjes të Thaçit, Veselit, Selimit dhe Krasniqit mbahet më 16 shkurt, duke filluar nga ora 11:00.Ndryshe, sa i përket seancës për Salih Mustafën, javën e kaluar ka pasur zhvillime.
Gjykatësi i procedurës paraprake në Gjykatën Speciale, Nicolas Guillou, e ka marrë vendimin e parë lidhur me pjesëmarrjen e viktimave në procesin gjyqësor ndaj ish-eprorit të UÇK-së, Salih Mustafa.

Advertisement

Read Previous

Partia e Gëzim Kelmendit i mori vetëm 956 vota

Read Next

Kasami uron Kurtin e Osmanin për fitoren në zgjedhje, ja porosia e tij