Ndërpritet stërvitja e Milanit, trajneri Pioli, pozitiv me koronavirus

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, ka rezultuar pozitiv me koronavirus, pas një testimi të shpejtë të kryer mëngjesin e sotëm, përpara stërvitjes së skuadrës, e cila gjatë kësaj periudhe është me mungesa të shumta për shkak të grumbullimeve me kombëtaret

Lajmi është konfirmuar nga klubi kuqezi, ku theksohet se trajneri nuk ka asnjë simptomë dhe se është vendosur menjëherë në karantinë. Ndërkohë, të gjithë tamponët e tjera kanë rezultuar negativë.
Advertisement

Te Milani, janë disa lojtarë që e kanë kaluar Covid-19: Tonali, Leao, Ibrahimovic, Donnarumma, Hauge e Gabbia.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like