Breaking News :

nothing found
30-03-2023

Mustafa: Deri tani Lista Serbe ka qenë korrekte si partnere në koalicion qeverisës

Advertisement

Ka patur luhatje të qëndrime ditëve të fundit në Qeverinë Hoti. Së fundi, Lista Serbe ka kërcënuar me daljen nga Qeveria, në rast se vazhdon të ketë mospërfillje, siç ata e quajnë, por Isa Mustafa nuk e sheh aq të tensionuar situatën në koalicionin qeverisës.

Si një politikan me përvojë të gjatë, kreu i LDK-së në një deklaratë dhënë për Indeksonline, ka bërë thirrje që të gjindet zgjidhje për tu tekaluar pengesat.

Mustafa për Indeksonline ka përmendur edhe fjalët që qarkullonin se AKR nuk e mbështetë Qeverinë me votat e saj, duke thënë të kundërtën.

“Koalicioni është çështje e vullnetit. Deri tani Lista Serbe ka qenë korrekte si partnere. Do të diskutojmë që të tejkalohen ankesat e tyre. Të gjenden zgjidhjet, për aq sa mund të gjenden. Për çdo gjë na nevojitet më shumë komunikim dhe mirëkuptim.

Kishte fjalë se edhe AKR nuk do ta mbështesë Qeverinë. Une jam informuar nga z. Pacolli, se deputetët e AKR-së e votojnë Ligjin për Rimëkëmbje ekonomike. AKR ka qenë shumë konstruktive dhe mbështetëse në këto procese të rënda që po i kalojmë”, ka thënë Mustafa.

Advertisement

Read Previous

Karakaçanov i përsëriti kërkesat e tij para Parlamentit bullgar

Read Next

Është hapur hetim për import paralel të barnave në RMV, inspektorët e policisë kanë hyrë në farmacinë Panovski