Breaking News :

nothing found
28-06-2022

Mexhiti: 20 vite nga nisja e Luftës së Lavdishme të UÇK-së, 20 vitet e krenarisë kombëtare

Advertisement

“16 shkurt 2001, është data e nisjes së një kapitulli të ri për kombin shqiptar dhe datë kur ra dëshmori i parë në Tanushë të Shkupit”, shkruan ne profilin e tij ne Facebook, nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti.
“Dëshmorët janë gjithmonë në mesin tonë, amaneti i tyre është tingëllima që na ndërgjegjëson në çdo vepër që bëjmë.
Flijimi i tyre, do të jetë përkujtues i përjetshëm se si duhet kombi dhe si duhet vepruar për përparim më të mirë të tij dhe gjeneratave të reja!
Qoftë i përjetshëm kujtimi për dëshmorët e Lirisë! Lavdi!”, e mbyll postimin e tij, Mexhiti./Gazeta LAJM

Advertisement

Read Previous

Biden uron Osmanin për 13 vjetorin e pavarësisë: Mezi presim që të punojmë me Qeverinë e re

Read Next

Zaev: Përcaktimi etnik në letërnjoftime duhet të mbështetet sepse jemi shtet multientik

%d bloggers like this: