Breaking News :

nothing found
01-04-2023

Mbyllen dy objekte në Gostivar, shkelën masat antiKovid

Advertisement

Mbrëmë (20.12.2020) në rrugën Ilindenska në Gostivar policia ka arrestuar L.N. 50 vjeçar nga Gostivari pronar i një objekti hotelierik i cili ka punuar edhe pas orës 18:00 dhe në të janë hasur më shumë persona, duke shkelur kështu masat antiKovid.

Personi në fjalë është ndaluar në stacionin policorë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tij do të ngritët padi adekuate.

Objekti është mbyllur nga Inspektorati shtetëror i tregut. Mbrëmë gjithashtu është mbyllur edhe një objekt tjetër hotelierik që ka shkelur masat antiKovid. Me këtë rast është ndaluar XH.V. 62 vjeç, pronar i lokalit.

Advertisement

Read Previous

Policia konfiskon rreth 100 kilogramë marihuanë në pikën kufitare “Novo Sellë”

Read Next

Hoti: Janari mund të jetë vonë për zgjedhjen e presidentit