Breaking News :

nothing found
28-01-2023

Maqedonia goditet edhe nga një tërmet tjetër

Advertisement

Është regjistruar edhe një tërmet në Maqedoninë e Veriut, por kësaj radhe me intensitet më të ulët.

Siç raporton Qendra evropiane-mediteriane seizmologjike, tërmeti është regjistruar në orën 8:49, me intensitet 2.8 shkallë.

Epiqendra ka qenë 20 kilometra në veri-lindje të Dibrës, me thellësi prej 9 kilometrave.

Ndryshe, tërmeti i parë i cili u regjistrua në orët e para të mëngjesit ishte me intensitet 5.4 shkallë, ndërsa nuk janë raportuar dëme materiale.

Advertisement

Read Previous

Merkel me mesazh të qartë për Maqedoninë dhe Bullgarinë, bëni kompromisë

Read Next

Në Greqi vetëm me PCR test negativ për Covid-19

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *