LONDËR : Nga sulmi me acid nëntë të plagosur , nga të cilët edhe dy fëmijë

Estimated read time 1 min read

Sulm me acid në një rrugë në Londër: Mes nëntë të plagosurve janë edhe dy fëmijë.
Nëntë persona, përfshirë fëmijë, u plagosën nga një “substancë gërryese” në Clapham, në jug të Londrës, raportuan mediat britanike.
Brigada e Zjarrfikësve të Londrës tha se ata “u thirrën në një incident kimik në Lessar Avenue” këtë mbrëmje. Zjarrfikësit i kanë ofruar ndihmë emergjente një gruaje dhe dy fëmijëve.
Shërbimi i Ambulancës në Londër tha se nëntë persona u trajtuan, pesë prej të cilëve u dërguan në një qendër traume.
“Tre pacientë u transportuan në një spital lokal dhe një u lirua në vendin e ngjarjes”, thuhet në deklaratë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

You May Also Like