• 28-11-2021

Kush ka qen në shtëpi, është më i rezikuar për tu infektuar me Covid

Kush ka qen në shtëpi është 78% më i rrezikuar të infektohet me COVID-19. Ky është rezultati i një studimi të bërë në Spanjë. Studiuesit spanjollë u përpoqën të gjenin sjellje karakteristike tek njerëzit për të përllogaritur sa mundësi kishin për t’u infektuar. Dhe rezultoi se sjellja e ushqimeve në shtëpi si dhe shëtitja e qenit rriste rrezikun për t’u infektuar. Kjo pasi qeni mund ta transmetonte virusin pasi prekte sipërfaqe të kontaminuara dhe nuk kujdeset për higjienën njësoj si njeriu./tvklan.al

Read Previous

Mickoski: Ja pse Zaevi nuk dëshiron takim të liderëve

Read Next

Covid-19, vaksina e Pfizer-BioNTech arrin 95% efektivitet

%d bloggers like this: