Breaking News :

nothing found
08-06-2023

Kush është Shqiptari që shpërndau bukë falas pas tërmetit në Kroaci

Advertisement

Pas tërmetit të fuqishëm që goditi këtë të martë Kroacinë, ka nisur dhe shpërndarja e ndihmave të para për personat e prekur. Në rrjetet sociale po shpërndahen disa foto, ku shihet se si një kosovar nga Hasi ka nisur të shpërndajë bukë falas, për të pastrehët me qëllim përballimin e situatës. Alban Morina është pronari i një furre buke në zonat e prekura nga tërmeti.

Kujtojmë se një tërmet me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter goditi sot Kroacinë. Lëkundjet u ndjenë në të gjithë Kroacinë, por edhe në Serbi dhe Bosnjë dhe Hercegovinë. /Opinion.al

 

Advertisement

Read Previous

A duhet të ndihmoj Qeveria e Kosovës për mbrojtjen e ish-komandantëve të UÇK në Hagë

Read Next

Miqtë e bëjnë për spital dhëndrin