Breaking News :

nothing found
30-03-2023

Kryeministri Rama poston video emocionuese të ish-ushtarit të UÇK-së

Advertisement

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka postuar një video emocionuese në “Facebook”, ku flitet për një ish-ushtar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

“Liria ka emër”, nis postimi i Ramës, i ndjekur nga flamuri shqiptar, si dhe ai i Kosovës.

Kryeministri shqiptar Rama, përmes këtij statusi, ka ndërlidhur përballjen e disa ish-udhëheqësve të UÇK-së në Gjykatën Speciale.

“Kjani Guri, që si djalë i ri iu bashkua Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, sot përlotet në rrëfimin e tij për luftën dhe humbjen e vëllait bashkëluftëtar, në ndërkohë që UÇK-ja përballet me epilogun dramatik të një kalvari të gjatë plot akuza, trillime, fabrikime, për drejtësinë e pastërtinë e luftës së saj heroike… Respekt dhe mirënjohje për çlirimtarët e Kosovës”, ka shkruar Rama.

Ai ka ftuar që të shikohet dhe të shpërndahet kjo histori, e cila simbolizon luftën e pastër të UÇK-së. /Zëri

Advertisement

Read Previous

Zëvendësministri Hasani: E dhimbshme humbja e mjekëve

Read Next

Shahpaska: Vazhdojmë me realizimin e të drejtave të cilat dalin nga ligji për përdorimin e gjuhëve