Kosovarja keqtrajton fëmijët e saj, arrestohet nga policia

Estimated read time 1 min read

Një rast i keqtrajtimit të fëmijëve është raportuar të ketë ndodhur në Podujevë.

Në raportin 24-orësh të policisë thuhet një femër (shtetase e Kosovës) është arrestuar pasi dyshohet se ajo ka keqtrajtuar tre fëmijët e saj.

Në njoftim thuhet se me vendim të prokurorit pas intervistimit e dyshuara është liruar dhe se rasti shkon në procedurë të rregullt.

“Podujevë 21.01.2024-10:30. Është arrestuar e dyshuara femër kosovare nën dyshimin e bazuar se e njëjta ka keqtrajtuar tre fëmijët e saj. Me vendim të prokurorit pas intervistimit e dyshuara është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, njofton Policia e Kosovës.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

You May Also Like