Breaking News :

nothing found
28-01-2023

Këngëtari Bekim Rexhepi me mesazh prekës për ndarjen nga jeta të kompozitorit Samir Durguti

Advertisement

Këngëtari i njohur Bekim Rexhepi ka përkujtuar kompozitorin e njohur Samir Durguti, i cili ditë më parë ndërroi jetë. Në një postim në facebook “Jacksoni shqiptar” ka kujtuar përkrahjen që pati nga kompozitori i njohur në fillim të karrierës së tij.
“Ishe njeriu i parë që më zgjate dorën në karierën time. Kënga që ti shkruajte për mua “Kur qesh ti” do të ngelet jo vetëm hiti mëi madh i imi, por çelësi im si këngëtar. Prehu në paqe Samir Durguti. Allahu të shpërbleftë për mirësitë e tua” ka shkruar Rexhepi.
Kujtojmë se kënga “Kur qesh ti” me muzikë të Samir Durgutit dhe tekst të Bujar Idrizit, mori vendin e parë nga juria në Festivalin NOTA Fest në Shkup në vitin 2007.

Advertisement

Read Previous

DY TURQIT QË ZBULUAN VAKSINËN KUNDËR COVID’19

Read Next

Hagë: Thaçi u deklarua se nuk është fajtor për krime lufte

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *