Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Ja sa persona planifikohet të vaksinohen kundër Covid 19 në Maqedoni

Advertisement

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe thotë se në Maqedoni do të vaksinohen 1 milion e 200 mijë qytetarë.

“Dje arriti letra nga mekanizmi kovaks se është e mundshme që përmes këtij mekanizmi të arrijnë në fund të janarit apo në shkurt”, tha Filipçe.

Sipas tij, afati i fundit për aplikim ka qenë 18 janari, dhe pas kësaj date do të dihet kur do të vijnë vaksinat e para.

“Sipas letrës së tyre bëhet fjalë për vaksinën Faizer”, tha Filipçe.

Advertisement

Read Previous

Pfizer demanton Qeverinë Hoti: Kemi biseduar por ende s’kemi marrëveshje

Read Next

5 të vdekur dhe 321 të infektuar me Covid-19 në Kosovë