Breaking News :

nothing found
01-02-2023

Implante gjoksi të mbushura me kokainë, arrestohet kirurgu dhe 4 gratë trafikante

Advertisement

KOLUMBI- Një rrjet i trafikimit të kokainës është shkatërruar në Kolumbi, ku në pranga kanë rënë 6 burra dhe 4 gra.

Ajo që ka habitur policinë vendase, është mënyra sesi ky rrjet kriminal, trafikonte drogën. Sipas mediave të huaja organizata kriminale njihej me emrin ‘Los Cirujanos’ transportonte drogë në Europë përmes disa grave të cilave iu vendoseshin implante gjoksi të mbushura me kokainë të lëngshme.

Mes të arrestuarve ishte dhe një doktor që kryente ndërhyrjet kirurgjikale.

Advertisement

Read Previous

Bekim Jashari me parti të re ?

Read Next

Ora policore në Pejë, qytetari nuk lejohet të kthehet nga puna në shtëpi