Breaking News :

nothing found
01-04-2023

I mohuan “Topin e Artë”, Lewandowski flet për “France Football”, zbulon idhujt e tij

Advertisement

“France Football” vendosi të mos akordojë këtë sezon “Topin e Artë” duke i hequr mundësinë Robert Lewandowskit të fitonte për herë të parë këtë trofe. Pavarësisht këtij fakti, sulmuesi i Bayern Munich ka folur për prestigjiozen franceze duke treguar idhujt e tij dhe flet krahasimin që i behet me Messin dhe Ronaldon: “Kur isha i vogël admiroja kampionë si Del Piero, Roberto Baggio dhe Henry.

Krahasimi me Messi dhe Ronaldo? Nëse i referohemi numrave të golave këtë vit apo edhe të tjerëve mendoj se mund ti ftoja në tavolinën time për të ngrënë së bashku”, u shpreh polaku duke rrëfyer me pas një prapaskenë nga merkato: “Pas vitit tim të parë tek B.Dortmund kisha folur me Ferguson i cili më dëshironte tek Man.United por Dortmund nuk më lejoj të largohesha”, u shpreh Lewandowski. Pak ditë më parë, Lewandowski u shpall lojtari më i mirë i vitit nga FIFA duke mposhtur në finale pikërisht Messin dhe Ronaldo.
(BalkanWeb)

Advertisement

Read Previous

Prej sot nuk ka më baste online në Maqedoni

Read Next

Sela nuk ka pasur sulm kardiak, ja gjendja e tij shëndetësore