• 25-10-2021

Hoxha sulmon ashpër kompanitë blerëse të duhanit: E prishët marrëveshjen

Ministri i Bujqësisë, Arjanit Hoxha nëpërmjet profilit të tij në Facebook ka hedhur akuza të ashpra në drejtim të dy kompanive më të mëdha blerëse të duhanit “Socotab” dhe “AllianceOne” për prishje të marrëveshjes sa i përket duhanit, njofton nmk-post.

Më tej, Ministri Hoxha deklaron se dy kompanitë në fjalë me veprimit e tyre kanë për qëllim të nxisin tensione me duhan prodhuesit./Northmacedonia-post/

Ja reagimi i plotë i minsitrit Hoxha:

 

Read Previous

Botohet libri për Hashim Thaçin, me autorë Blendi Fevziu dhe Baton Haxhiu

Read Next

Thehet një veturë e Qeverisë. Dyshohet se është e Artan Grubit

%d bloggers like this: