Breaking News :

nothing found
19-08-2022

Hoti: Vetëvendosje do të zhduket si parti

Advertisement

Kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti, duke folur për Lëvizjen Vetëvendosje, ka parashikuar zhdukjen e saj nga skena politike.

“Ka pasë edhe episode të caktuara, eksperimente të një partie që pas një sezone është zhdukur. Ka pasë në Greqi, Austri, dhe në vende tjera…”, është shprehur Hoti, në Klan Kosova.

“Lëvizja Vetëvendosje do të zhduket plotësisht, sepse nuk ka bazament. LDK ka momente të mira dhe jo shumë të mira, por standard ka qëndruar dhe nuk i ka ndryshuar vlerat” .

“Kurrë nuk kemi ndryshuar në parimet tona si parti. Nuk jemi parti sezonale”, ka thënë Hoti./Shenja

Advertisement

Read Previous

Gazetari Mane fyen bashkëshorten e Elvis Naçit

Read Next

Biden, urdhra ekzekutivë për emigracionin