Breaking News :

nothing found
11-06-2023

Haxhiu: Dëshirë e imja është që LVV me i marrë 80 ulëse

Advertisement

Gazetari dhe analisti i njohur kosovar, Baton Haxhiu u shprehë se ka dëshirë që LVV të marr 80 ulëse në Kuvendin e ardhshëm të Kosovës.

Ai në “RTV Dukagjini” dha prognozën e tij në lidhje me zgjedhjet e 14 shkurtit, transmeton Indeksonline.

“LDK nuk bien nën 20%, PDK-ja nuk bien nën 22%, VV-ja mund të shkoj në 38%, 40% është maksimumi.

“Dëshirë e imja është që LVV me i marrë 80 deputetë. Është koha e fundit që LVV të mos viktimizohet dhe të mos deklarohet që ne nuk po na lënë të punojmë për shtetin dhe drejt për shtetin. Është momenti më i duhur për Kosovën që mos me mbet në status quo. Nëse doni Kosovën me lënë në status quo, atëherë pamundësojani VV-së me marr presidentin edhe qeverisjen”, u shprehë ai./Indeksonline/

Advertisement

Read Previous

Limaj: Është e qartë që ka një interes të madh që NISMA të mos jetë pjesë e parlamentit, që parlamenti i Kosovës të mos e ketë brenda një zë të qartë të UÇK-së

Read Next

Haxhiu: Lëvizja Vetëvendosje e arriti qëllimin në Kosovë, tash synon të depërtojë në Shqipëri