• 29-07-2021

Haradinaj: AAK-ja nuk ka vija të kuqe me asnjë subjekt politik

Kosovo prime minister Ramush Haradinaj, speaks to the media during a press conference in Kosovo capital Pristina on Tuesday, Dec. 18, 2018. Haradinaj blamed Europe Union’s foreign policy chief for “deviating the dialogue” on normalizing ties with Serbia. Haradinaj said that, while Serbia is taking major steps toward the integration with the bloc, his country’s residents have remained “in a ghetto,” not enjoying the visa-free travel to EU countries though it has fulfilled all requirements. (AP Photo/Visar Kryeziu)

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ftuar në Prime Time, ka folur mbi zhvillimet politike e fundit politike në vend dhe zgjedhjet që pritet të mbahen. përcjellë nmk-post.

 

Haradinaj ka theksuar se AAK-ja nuk do të ketë vija të kuqe.

 

“Eshtë vendimi i AAK-së që unë të jem kandidat për president edhe pas zgjedhjeve. Ne nuk kemi zgjedh kandidat për kryeministër. Besoj që ka me i fitu Aleanca zgjedhjet, shkojmë me një projekt ambicioz. Pas zgjedhjeve nëse kërkohet ndihma jonë ne jemi këtu. Ne nuk kemi vija të kuqe, Aleanca shkon e vetme në zgjedhje. Kushdo që e mrre besimin e Aleancës është i respektum” deklaroi Haradinaj./Botasot/

Read Previous

Filipçe ka një apel për qytetarët

Read Next

Ministri Nuredini: Synojmë drejt një vendi ekologjik dhe të gjelbër

%d bloggers like this: