Breaking News :

nothing found
08-06-2023

Kush do të garoj për deputet të VV-së nga Prizreni?

Advertisement
Hajrulla Çeku, është kandidati i pestë nga Lëvizja VETËVENDOSJE! Prizren për deputet, shkruan nmk-post. Lajmin për kandimin e tij e ka bërë të ditur, Mimoza Bushrani nga VV-ja e Prizrenit.
Suksese e mbarësi Hajrulla Çeku“, ka shkruajtur Mimoza Bushrani nga Vetëvendosja në Prizren. Ndryshe zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen më 14 shkurt në Kosovë.
VV në këta zgjedhje bën një përzgjedhje të veçantë. 50 përqind të kandidatëve i caktojnë degët, 25 përqind kryesia qendrore dhe 25 përqind kryetari. Si asnjëherë më parë interesi për tu bërë pjesë e listave të VV është shumë i madh./Nmk-post/
Advertisement

Read Previous

Rekord i të shëruarve në Maqedoni, ja sa të infektuar u regjistruan 24 orët e fundit

Read Next

(VIDEO LAJM) Vjosa Osmani me mesazh për Mergatën “Kosova nuk mund të paramendohet pa ju”