Gruaja dhe dashnori e lidhën dhe i morën jetën në mënyrën më të tmerrshme

Estimated read time 2 min read

Për shkak të reagimit të shpejtë të policëve nga disa departamente policore, Ministria e Punëve të Brendshme të Republikës Srpska në vetëm disa orë ka gjetur persona të cilët janë të lidhur me krimin e vrasjes që ka ndodhur në Doboj, tha Mirna Miljanoviq, kryetare e publikut. Departamenti i Marrëdhënieve i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Republikës Srpska.

Gjëja më e rëndësishme është që autorët të identifikohen dhe zbulohen – tha Miljanoviq për RTRS.

Për vrasjen e Sasha K., dyshohet bashkëshortja e tij A.K. dhe një burrë që supozohet të jetë i dashuri i saj.

Të dy u arrestuan. Sasha u vra brutalisht me thikë në një pyll jo larg piknikut të Preslicës dhe trupi i tij u gjet i lidhur në një pemë. I janë mbyllur goja dhe sytë me shirit, ndërsa motivi i krimit dyshohet për xhelozi.

Advertisement

Shumë shpejt është gjetur një trup dhe dyshohet se Sasha është sulmuar teksa flinte, pra se sulmuesit e kanë goditur me një send të fortë dhe e kanë lënë pa ndjenja. Më pas e lidhën, e futën në një makinë dhe e çuan në pyll ku u vra brutalisht.

Sipas informacioneve jozyrtare, hetimet kanë nisur pasi Sasha është “zhdukur” nga shtëpia në rrethana të panjohura.

Ajo tha se përfaqësuesit e Departamentit të Policisë në Doboj do të bëjnë të ditur detaje tjera në një konferencë të jashtëzakonshme për media, transmeton Srpskainfo.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like