Zjarr i madhë në Shkup , u dogjën disa shtëpi

Estimated read time 1 min read

Njësia zjarrfikëse e Shkupit ka intervenuar me nëntë makina zjarrfikëse dhe 25 zjarrfikës
Dy kasolle në rrugën “Brako Zarevski” në lagjen Draçevo në Komunën e Kisella Vodës janë përfshirë nga zjarri gjatë ditës së sotme, i cili pas intervenimit të zjarrfikësve të Shkupit është vënë nën kontroll sonte.
Në vendin e zjarrit kanë intervenuar ekipet e zjarrfikësve të Shkupit
Sipas komandantit të Brigadës së Zjarrfikësve të Qytetit të Shkupit, Zvonko Tomevski, nga zjarri nuk ka të lënduar apo lënduar, por janë shkaktuar dëme materiale.
“Nga zjarri nuk ka të lënduar, ndërsa janë shkaktuar dëme materiale. Ne jemi duke punuar për një vlerësim të terrenit.”
tha Tomevski për MIA-n.
Zjarrfikësja ka ndërhyrë me nëntë makina zjarrfikëse dhe 25 zjarrfikës.
Më herët nga Qendra për Menaxhimin e Krizave kanë bërë të ditur se zjarri ka shpërthyer rreth orës 17:25 në konstruksionin e çatisë së një kasolle në rrugën në Draçevë dhe është përhapur edhe në kasolle të tjera.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

You May Also Like