Breaking News :

nothing found
02-02-2023

(FOTO) Enis Bardhi, futbollisti më i mirë në botë nga Maqedonia e Veriut për vitin 2020

Advertisement

Enis Bardhi është futbollisti më i mirë nga Maqedonia e Veriut për vitin 2020 sipas renditjes të përpunuar nga “Sofaskor”. Bardhi është vlerësuar me 6.92 koeficient nga kompania në fjalë si futbollisti më i mirë nga vendi jonë dhe është vendosur në shoqërim të futbollistëve më të mirë të botës.

Bardhi kaloi një vit të shkëlqyeshëm. Ai me Levanten e tij kishte paraqitje shumë të mira si dhe gola të shënuara, ndërsa me përfaqësuesen e Maqedonisë arriti të shkruaj historinë, duke u kualifikuar për herë të parë në Kampionatin Europian.

 

Advertisement

Read Previous

I akuzuari për racizëm, arbitri rumun befason me deklaratën!

Read Next

Doktor Dashmiri nga Bogovina humbi betejën me Kovid