Breaking News :

nothing found
12-08-2022

Filipçe: Frigoriferët për vaksinat e ‘Pfizer’ janë gati

Advertisement

Pak para se në vendin tonë të mbërrijnë dozat e para të vaksinës kundër Covid-19, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka publikuar disa fotografi të frigoriferëve që do të sigurojnë temperaturë optimale për ruajtje të vaksinave, transmeton Alsat.
“Frigoriferët për ruajtjen e vaksinave Pfizer janë gati. Është trajnuar edhe ekipi teknik i personelit, që do të ndjek temperaturën dhe do të kujdeset për të gjitha standardet”, ka shkruar Filipçe në mbishkrimin e fotografisë.
Ndryshe, sot në vendin tonë pritet të vjen dërgesa e parë nga 8 mijë dozat e vaksinës Pfizer që janë siguruar nga Serbia./Alsat M/

Advertisement

Read Previous

Voton Kurti: Sot është një ditë e ndritshme

Read Next

Tirana nën dëborë