Breaking News :

nothing found
26-06-2022

Filipçe: 50 krvatë në Klinikën ORL-së do të përdoren për pacientë me Covid-19

Advertisement

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe mëngjesin e sotëm ka vizituar klinikat interne pranë Kampusit Klinik “Nënë Tereza”, me çrast vizitoi edhe kovid qendrën që është hapur në Klinikën për Sëmundje të Syve.

“I gjithë sistemi shëndetësorë koordinohet me të gjitha institucionet e shëndetit publik. Në të gjitha institucionet po punojnë staf profesional. Punonjësit shëndetësorë janë lodhur, por nuk dorëzohen dhe japin maksimumin për trajtimin e pacientëve”, deklaroi Filipçe.

Në Klinikën për Sëmundje të Syve ka 23 krevate për pacientë me Covid-19, ndërsa sot ministri paralajmëroi për zgjerimin e kapaciteteve me 50 shtretër për pacientë me Covid-19 që do të vendosen në Klinikën për Vesh Hundë dhe Fyt (ORL)./Alsat

Advertisement

Read Previous

BE mund të japë dritën jeshile për dy vaksinat kundër COVID-19 që në dhjetor

Read Next

Ministri Hoxha realizoi takim me ambasadorin Slloven, Milan Predan

%d bloggers like this: