Breaking News :

nothing found
09-06-2023

Fetush Alili zgjidhet Avokat i Popullit

Advertisement

Fetush Alili është zgjedhur Avokat i Popullit duke zënë kështu vendin e Ixhet Memetit informon Tetovasot, transmeton nmk-post.
Emërimi i tij ka kaluar mbrëmë në seancën e Qeverisë .

Fetush Alili është jurist me provim të jurispondencës derisa ka qenë si këshilltar shtetëror në Ministrinë për Sistem Politik.
Ai ka kryer Fakultetin Juridik pranë UEJL -së.Alili ka një përvojë 12 vjeçare dhe është një kuadër i përgatitur i cili do drejtojë një funksion shumë të rëndësishëm./Tetovasot/

Advertisement

Read Previous

Serwer: Me Biden president ndryshon qasja ndaj Ballkanit! Keqardhje që Haga s’merret me serbët

Read Next

Fotografi Eksluzive/ Ja dëmet e shkaktuara nga tërmeti i mëngjesit të sotëm (Foto)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *