Breaking News :

nothing found
10-06-2023

E konfirmon Zemaj: Vaksinat kundër COVID-19 vijnë në muajin shkurt

Advertisement

E konfirmon Zemaj: Vaksinat kundër COVID-19 vijnë në muajin shkurt

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se kosovarët duhet të kenë durim, besim dhe angazhim në frontin e përbashkët kundër pandemisë COVID-19.

Zemaj tha se kontigjenti i parë i vaksinave antiCovid në Kosovë do të vijnë në muajin shkurt.

“Sapo me erdhi emaili zyrtar se kontigjenti i parë i vaksinave do të vijnë në muajin shkurt. Ky është lajm i jashtëzakonshëm për qytetarët e Kosovës”, ka thënë Zemaj në emisionin “Debat” të RTK-së.

Advertisement

Read Previous

Policia del me njoftim zyrtar për rastin tragjik në Gajre, një person ka humbur jetën

Read Next

Ministri Hoxha uron Vitin e Ri: Të punojmë sa më shumë, vetëm ndryshimi sjell zhvillim