Breaking News :

nothing found
09-06-2023

E fundit: Prishet koalicioni LDK-VV

Advertisement

Është paralajmëruar prishja e koalicionit ndërmjet Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Vetëvendosjes në komunën e Vushtrrisë, ndërkaq nga kjo komunë është njoftuar edhe për një konferencë të kryetarit të kësaj komune, Xhafer Tahiri.

Konferenca e jashtëzakonshme për media e kryetarit Tahiri është paralajmëruar për në ora 11:00

“Ftoheni të merrni pjesë në konferencën e jashtëzakonshme për medie, ku kryetari i Komunës Xhafer Tahiri flet për zhvillimet e fundit politike në Komunën e Vushtrrisë. Konferenca mbahet sot e premten me 29 janar 2021 prej orës 11:00 në Ndërtesën e Komunës”, thuhet në njoftimin e komunës.

Ndërkaq, Vetëvendosje një ditë më parë nuk e kishte votuar Programin për Rimëkëmbje Ekonomike të Vushtrrisë.

Advertisement

Read Previous

Barcelona e ‘zhytur’ në borxh, Messi në Paris!

Read Next

Zaharieva: Maqedonizmi, ide e krijuar nga Beogradi dhe Moska