Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Dimitrov mbetet zv.kryeministër, Kuvendi nuk e pranoi interpelancën ndaj tij

Advertisement

Mbrëmë kuvendi nuk e votoi interpelancwn e ngritur nga opozita për shkarkimin e zwvendwsministrit për çështje evropiane Nikolla Dimitrov, përcjell NMK-Post.

Pas disa orësh debat me akuza mes shumicës parlamentare dhe opozitës, për interpelancën votuan 53 deputetë, 55 “kundër” dhe asnjë i përmbajtur.

Advertisement

Read Previous

Ja sa vaksina do të marr Maqedonia përmes Kovaksit

Read Next

Plani i Bill Gates për të parandaluar pandemitë e ardhshme