• 27-09-2021

Dëmtohet Pique, 8 muaj jashtë fushës sportive

Dëmtimi i Gerard Pique në ndeshjen e së shtunës kundër Barcelonës ka rezultuar më i rëndë nga sa mendohej. Mbrojtësi spanjoll la fushën duke çaluar, ndërsa që nga shprehja në fytyrën e tij u kuptua se bëhej fjalë për diçka serioze.

Por testet mjekësore kanë shokuar futbollistin dhe Barcelonën. Pique ka pësuar jo një, por dy dëmtime në gjurin e djathtë. Bëhet fjalë për ndrydhje të gradës së tretë të ligamentit dhe krisje të brendëshme të brendëshme të kroçatit.

Mbrojtësi do t’i nënshtrohet të tjera testeve të specializuara në ditët e ardhshme, por mediat spanjolle bëjnë të ditur se ai mund të qëndrojë jashtë fushës deri në tetë muaj. Një goditje e rëndë për Gerard Pique, por edhe për Barcelonën, që duhet t’i bëjë llogaritë pa një prej lojtarëve më të rëndësishëm në këtë sezon të vështirë për skuadrën katalunjase.

Read Previous

KRRE-ja shpalosi çmimet për këtë javë, Euros-Super 95 ulet për gjysmë denari

Read Next

Nën ndikim të alkoolit burri sulmon gruan fizikisht, ajo e paraqet në polici

%d bloggers like this: