Ariu sulmon turistin danez në Kodër të Diellit, ja detajet!

Estimated read time 1 min read

Sot rreth orës 10:45, në zonën e Jelakut të malit Shar, një ari ka sulmuar një turist danez i cili së bashku me një grup skiatorësh kanë marrë pjesë në të ashtuquajturën. Ski “free ride” (jashtë pistes) pranë Popova Shapkës.

Ariu ka lënduar këmbët e skiatorit duke kafshuar dhe gërvishtur. Ekipi mjekësor i emergjencës nga Tetova e transporton skiatorin e lënduar në spitalin e Tetovës, ku do të konstatohet më tej ashpërsia e lëndimeve.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

You May Also Like