Breaking News :

nothing found
28-06-2022

Apasiev: Si mundet Bujar Osmani të negociojë me bullgarët?

Advertisement

Kryetari dhe deputeti i partisë “E Majta”, Dimitar Apasiev ka drejtuar kritika të ashpra ndaj ministrit të jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani se si mund ai që në emër të maqedonasve të negociojë me bullgarët.

Sipas tij, ky është një absurditet dhe sikur një ministër i jashtëm i Shqipërisë me përkatësi etnike maqedonase të negociojë me turqit për Skenderbeun se a është shqiptar apo turk, përcjell INA.

Ja porosia e tij në rrjetet sociale, lidhur me këtë çështje:

Të nderuar bashkëqytetarë shqiptarë.

Imagjinoni këtë situatë: Republika e Shqipërisë të ketë një ministër të jashtëm etnik maqedonas dhe ai, në emër të gjithë shqiptarëve, duke negociuar me Republikën e Turqisë nëse Skender Begu është shqiptar apo turk? A do të ndjeheni rehat? A nuk do t ‘ ju zhgënjejë kjo?

Pikërisht kështu na bën Bujar OSMANI nga BDI-ja! Në emër të maqedonasve negociohet me bullgarët që ishin Cyril, Metodi, Klement, Naum, Samuel, Goce… Me çfarë të drejtë? Me fuqinë e avokatit të kujt?

Prandaj, të dashur bashkëqytetarë shqiptarë. Tani, në këto momente dramatike, kur në mënyrë të çmendur dhe fshehurazi identiteti ynë në Sofje shitet, tani është koha ta dënojmë Osmanin dhe të qëndrojmë krah për krah me ne, fqinjët tuaj shekullorë!

Vdekja e fashizmit, liria e popullit!”, ka shkruar Apasiev.(INA)

Advertisement

Read Previous

Ahmeti i shpreh ngushllime familjes Maliqi

Read Next

VMRO: Testet për Covid 19 të jenë falas për qytetarët

%d bloggers like this: