Ali Ahmeti komenton deklaratën e Shkodrane Dardhishtës

Estimated read time 1 min read

Ali Ahmeti komenton deklaratën e Shkodrane Dardhishtës
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sot para takimit më Këshillit të Përgjithshëm të partisë, e ka dënuar deklaratën e anëtares së BDI-së, Shkodrane Dardhishta, e cila tha se ajo ende i ruan çizmet e luftës, përcjell in7.tv

“BDI në kauzën e saj e ka lirinë dhe deklarata të tilla nuk janë në interes të partisë dhe kauzës”, tha Ahmeti para takimit të Këshillit të Përgjithshëm të partisë në Tetovë.

Advertisement

Siç mësojmë nga burime tona, arsyeja se përse Ahmeti me ton të prerë dhe të ashpër ka dënuar deklaratën e Shkodranes, është fakti se është telefonuar nga faktori ndërkombëtar dhe i është thënë se nuk duhet të tensionohet situata në vend.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like