Aksident i rëndë në Butel: 29-vjeçari nga Shkupi është dërguar me lëndime në spital

Estimated read time 1 min read

Më datë 29.01.2024 në ora 12:10 në RSSH Shkup është raportuar se në kryqëzimin e Blv. “Bosna e Hercegovina” dhe rr. “Tale Hristov” në Shkup, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një automjeti të pasagjerëve “Volkswagen Passat”. me targa të Shkupit, i drejtuar nga M.V.(43) dhe një veturë motorike të pasagjerëve BMW me shenja regjistrimi Shkup, e drejtuar nga D.N.(29), të dy nga Shkupi.
Nga aksidenti ka mbetur i plagosur rëndë D.N. konstatuar në një spital privat në Shkup, ndërsa MV ka pësuar lëndime fizike, të konstatuara në Kompleksin klinika “Nënë Tereza”.

Advertisement

Kontroll është kryer nga ekipi inspektues nga SVR Shkup.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like