Breaking News :

nothing found
29-03-2023

95% efikase kundër COVID, kompania amerikane njofton vaksinën e re

Advertisement

Një tjetër vaksinë ka dhënë rezultate pozitive kundër koronavirusit. Kompania amerikane “Moderna” ka njoftua se vaksina e saj ka dhënë 95% efikasitet për mbrojtjen nga COVID-19.

Lajmi është publikuar nga BBC. Kompania “Moderna” njofton se tashmë duhet dhe miratimi nga autoritetet përkatëse për të përdorur vakisnën në javët e ardhshme.

Ky rezultat vjen pak ditë pasi Pfizer deklaroi se vaksina e saj ka 90% mbrojtje ndaj koronavirusit./Opinion.al

Advertisement

Read Previous

Në Tetovë dhëndri sulmon prindërit dhe vëllanë e gruas me sëpatë

Read Next

Vdekshmëria nga COVID-19 në RMV mbetet shqetësuese (TABELA)