Breaking News :

nothing found
29-03-2023

18 viktima dhe 296 raste të reja me Covid-19, shërohen 511 pacientë

Advertisement

Në 24 orët e fundit në vend janë kryer 1253 testime për koronavirus dhe prej tyre 296 kanë rezultuar pozitivë. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 18 pacientë të diagnostikuar me COVID-19, ndërsa janë shëruar 511 pacientë.

Vendi aktualisht ka 20.045 raste aktive me Covid-19. Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 81.721 raste, prej të cilëve 59,293 janë rikuperuar, kurse 2.445 pacientë kanë humbur betejën me sëmundjen e Covid-19./Alsat

Advertisement

Read Previous

Aks*ion i pol*icisë në Vizbeg, Çair dhe Gazi Babë? Persona të dyshuar për ter*rorizëm

Read Next

Blendi Fevziu për Albin Kurtin: Është një “kafshë politike” në kuptimin…