Breaking News :

nothing found
25-06-2022

Zbulohet sasi e madhe e drogës në Manastir

Advertisement

Punonjësit e policisë nga Departamenti i Policisë Kriminale – Njësia për Tregti të Paligjshme të Drogave dhe Armëve në SPB Manastir, ka zbuluar sasi të madhe të drogës në qytetin e Manastirit, përcjell North Macedonia Post. Sipas një kumtese të Ministrisë së Punëve të Brendshme, pasi është marrë  një urdhër gjykate, më 14.11.2020 autoritetet policore kontrolluan një shtëpi në P.N. (30) në Manastir. Policia arriti të gjej katër kilogramë amfetaminë, katër kilogram marihuanë, rreth 4000 copë tableta ekstazi, rreth 6000 euro. Gjithashtu gjatë bastisjes njësitet policore kanë gjetur edhe një peshore digjitale, pajisje për paketimin e ilaçeve si dhe sende të tjera. MPB-ja ka bërë të ditur se është ndaluar personi me iniciale P.N., dhe pas dokumentimit të çështjes rasti do të procedohet në Prokurorinë Publike në Manastir.

Advertisement

Read Previous

Ish-ushtari i UÇK-së: Falë Zotit dhe ndihmës së Dr. Hasanit unë jam gjall

Read Next

Makina del nga rruga dhe përfundon në kanal, plagosen dy persona

%d bloggers like this: