Breaking News :

nothing found
30-11-2022

Vdes nga Covid 19 ish-kryeministri boshnjak

Advertisement

Si pasojë e komplikimeve nga virusi Covid-19, vdes ish-kryeministri i Bosnjë dhe Hercegovinës Hasan Muratoviç, informon portali informativ boshnjak Klik. Muratoviç, i cili ishte ministër në disa qeveri në Bosnjë dhe Hercegovinë, ka ndërruar jetë në Spitalin e Sëmundjeve Infektive në Sarajevë, përcjell North Macedonia Post.  Ai ishte kryeministri i parë pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Dejtonit dhe përfundimit të luftës së përgjakshme pesëvjeçare. 

Advertisement

Read Previous

Festim Halili merr detyrën drejtor i N.P “Radiodifuzioni Nacional”

Read Next

Rama për Metën: I dehur plotësisht, kërkon luftë