Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Vdes në moshën 21 vjeçare, u quajt si “fëmija më i fortë në botë” kur ishte 3 vjeç

Advertisement

Një mundës sumo i cili u quajt “fëmija më i fortë në botë” kur ishte tre vjeç ka vdekur në moshën 21 vjeçare.

Dzhambulat Khatokhov u bë mundës në vendlindjen e tij në Rusi, ndërsa mori famë në moshën trevjeçare, kur u vlerësua si fëmija më i fortë dhe më i rëndë në planet.

Ai u bë i njohur në të gjithë botën dhe u paraqit në disa dokumentarë TV mes shqetësimeve të thella për peshën dhe shëndetin e tij.

Shkaku i vdekjes nuk është bërë i ditur, por raportet thonë se ai kishte vuajtur nga probleme akute të veshkave.

Advertisement

Read Previous

Publikohet lista e festave për vitin e ardhshëm në Maqedoni, pesë fundjava të vazhduara

Read Next

Ruçi: Nuk duhet të lejojmë të njolloset imazhi i Kosovës