Breaking News :

nothing found
28-03-2023

Sërish mbi 500 viktima në Itali si pasojë e Covid-19

Advertisement

Në krahasim nga dita e djeshme që u rregjistruan 33.979 persona pozitivë dhe 546 viktima,Sot në Itali 27,354 persona kanë rezultuar pozitivë nga koronavirusi në 24 orët e fundit, sipas të dhënave zyrtare, përcjell nmk-post.

Ndërkohë 504 qytetarë kanë humbur jetën duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave që në nisje të pandemisë në 45,733 persona./nmk-post

 

 

Advertisement

Read Previous

Barcelona mendon spastrimin e skuadrës në janar

Read Next

KE marrëveshje me “Curevac” për vaksinën kandidate antiCOVID-19