Qëllohen për vde*kje tre policë

Tre oficerë të policisë janë qëll*uar për vde*kje dhe një është plagosur nga një sulm me armë në një fshat të izoluar afër Saint-Just, në Puy-de-Dôme, mesnatën mes 22 dhe 23 dhjetorit, përcjellë nmk-post.

 

 

 

Efetkivët, të cilët i përkisnin ndërmarrjes së Ambert, u qël*luan për vde*kje nga një burrë 48 vjeç, ndërsa përpiqeshin të shpëtonin një grua që ishte në çatinë e një shtëpie nga frika e dhunës së bashkëshortit, raportojnë mediat franceze.

 

 

 

 

Personi, që mendohet të ketë probleme mendore, i vuri dhe zja*rrin shtëpisë ndërsa vijonte të qëllonte mbi forcat e xhandarmërisë.

Advertisement

François Chautard, kryetari i qytetit të Saint Just, ku ndodhi tragjedia, shpjegoi se operacioni ishte ende në zhvillim, ndërsa 48-vjeçari është ende në arrati. /oranews/

Advertisement
Advertisement

You May Also Like