Breaking News :

nothing found
28-09-2023

Opozita thotë se do të fillojë mosbesimi i qeverisë nëse sot nuk dorëhiqet Zaev!

Advertisement

Sot opozita deri në ora 14:30 do ta presë kryeministrin Zoran Zaev ta dorëzojë dorëheqjen në Kuvend dhe nëse nuk ndodh kjo, nga opozita thonë se në Kuvend do të parashtrohet nismë për mosbesim të qeverisë.

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski dje tha se është siguruar shumica që do të votojë për mosbesimin e qeverisë nëse Zaev nuk parashtron dorëheqjen. Ai u bëri thirrje deputetëve të tjerë, krahas atyre 61 që t’i bashkohen shumicës.

“Dera e hapur është për secilin që mendon se kjo qeveri e Zaevit nuk është e mirë. Janë gjithsej 61 deputetë që qëndrojnë për votuar mosbesimin dhe u bëj thirrje deputetëve të tjerë të na bashkohen. Nuk bëhet fjalë për parti politike, por për deputetë”, tha Mickoski.

Sipas tij, pas parashtrimit të nismës, procedura do të jetë në duart e kryetarit të Kuvendit i cili duhet ta respektojë procedurën dhe afatet.

Advertisement

Read Previous

Djali i Myftiut Zukorliç me mesazh prekës për babain e tij të ndjerë

Read Next

Koha po ecë, Zaevi akoma mendohet ndërsa shumica e re gati për ta SHKARKUAR!