Breaking News :

nothing found
29-03-2023

Opozita maqedonase paralajmëron bllokime në 15 qytete

Advertisement

Nesër do të ketë një bllokime në 15 qytete të Maqedonisë.
Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski njoftoi bllokadën para Qeverisë dhe Ministrisë së Punëve të Jashtme nga ora 15:00 deri në 16:30 dhe protestë në 15 qytete në Maqedoni nga ora 18:00.
“Komuniteti ndërkombëtar duhet të reagojë ndaj politikanëve bullgarë për të hequr mosmarrëveshjet dypalëshe nga negociatat e Maqedonisë me Bashkimin Evropian”, tha Mickoski.

Ai përsëri kërkoi dorëheqjen e Kryeministrit Zoran Zaev dhe kërkoi përgjigje në pyetjen se çfarë negociuan diplomatët maqedonas dhe bullgarë në ditët e fundit.
Ai thotë se nëse nënshkruhet një aneks i marrëveshjes ekzistuese me Bullgarinë, OBRM-PDUKM nuk do ta respektojë atë kur të marrë pushtetin.

Advertisement

Read Previous

Merkel paralajmëron përballjen me valën e tretë të COVID-19 në Gjermani

Read Next

Jep dorëheqjen mjeku që këshilloi Trumpin për COVID-19