“O dal unë nga studio, ose të del ai”, përplasen Kica-Xhelili me analistin

Estimated read time 1 min read

Analisti politik, Ylli Hoxha, e ka kritikuar deputeten e LDK-së, Doarsa Kica – Xhelili, me pretendimin se nuk ka reaguar ndaj një deklarate të Lumir Abdixhiku, i cili e kishte akuzuar studion e “Debat Plus-it”, për propagandë qeveritare.

Hoxha iu drejtua deputetes duke i thënë se cili është qëndrimi i saj ndaj deklaratave të shefit të saj.

“Keni ngritur dyshime dhe keni etiketuar studion e Debat Plusit duke thënë se janë propagandistë të Qeverisë”, ka deklaruar Hoxha. Ndërkaq, deputetja tha se kanë informata se sondazhi i UBO-CONSULTING, ka qenë i fabrikuar dhe rezultatet kanë qenë të njëanshme.

Advertisement

Më pas debati u intensifikua mes analistit Hoxha dhe deputetes Kica – Xhelili, ku kjo e fundit kërkonte që Hoxha të ndalej e të mos “bërtiste” kundrejt saj.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like