Breaking News :

nothing found
30-03-2023

Ndërron jetë legjenda argjentinase Maradona

Advertisement

Mediat e huaja shkruajnë se legjenda e futbollit Diego Armando Maradona është ndarë nga jeta.

Legjenda e futbollit pati një atak në zemër në shtëpinë e tij vetëm dy javë pasi u largua nga spitali ku ai iu nënshtrua një operacioni në tru.

Kupa e Botës me Argjentinën,, 3 Copa America , UEFA League, Serie A, Kupa e Italisë, Kampion i Argjentinës, Kupa e mbretit, Kupa e Ligës së Spanjës ishin disa nga trofetë dhe arritjet e mëdha të fituara nga argjentinasi.

Vetëm para pak kohësh ai kishte bërë 60 vjeç.

 

lajmi në përditësim…

Advertisement

Read Previous

Shtetet e BE të bëhen gati, ja kurr do të vaksinohen qytetarët e parë europian?

Read Next

Mësohet shkaku i vdekjes së Maradonas