Moti sot : Pjesërisht me vranësira , me era të fuqishme

Estimated read time 1 min read

Moti do të jetë pjesërisht me vranësira dhe do të fryjë erë e fortë (mbi 60km/h) nga drejtimi verior, më e theksuar përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore.

Më pas pason një periudhë me mot të qëndrueshëm, i thatë, me rritje të temperaturave.

Advertisement

Dukshëm më ngrohtë do të jetë të dielën dhe në fillim të javës së ardhshme.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like