Moti sot : Në gjithë vendin mëngjesin e sotëm janë regjistruar temperatura minus

Estimated read time 1 min read

Më i ftohtë është në Berovë -11 Berovë, Shkup Petrovec dhe Mavrovë -9, Manastir -8, Kriva Pallankë, Tetovë, Shtip, Demir Kapi dhe Strumicë -7, Shkup, Ohër, Dibër dhe Popova Shapka -5, në Kavadar, Veles, Kumanovë, Gjevgjeli -4 dhe në Dojran -2 Dojran.

HMRC bëri të ditur se më së shumti borë ka pasur në Mavrovë Anovë 10 centimetra, në Popova Shapkë katër centimetra dhe në Krushevë tre centimetra.

I kthjellët gjatë natës, me diell dhe i ftohtë këtë mëngjes. Erë e dobët do të fryjë kryesisht nga drejtimi verior.

Advertisement

Moti sot do të jetë me diell me erë të dobët deri mesatare nga veriu. Temperatura maksimale do të lëvizë nga 4 deri në 12 gradë.

Në Shkup me diell me erë të dobët nga veriu. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 10 gradë.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like